Stres

stres-sprawca-chronicznych-chorob-cywilizacyjnych

Stres to naturalna reakcja organizmu na stresor, czyli zdarzenie bądź rzecz powodującą stres.
Wytrąca on nasz organizm ze stanu równowagi. To stres pomagał naszym przodkom przeżyć.
Wszystko dlatego, że ciało poddane stresowi potrafiło momentalnie dostosować się do groźnej sytuacji.
Stres wywołuje przyspieszenie akcji serca i wzrost ciśnienia krwi. Wzmaga to dotlenienie komórek i zwiększa wydolność organizmu. Dzięki temu człowiek był zdolny do walki o przetrwanie bądź asekurowanie się ucieczką – dopowiada specjalista. Ta mobilizująca rola stresu wciąż jest nam potrzebna, żeby nasz ciało mogło instynktownie reagować na niebezpieczeństwa. Pod presją stresu możemy również więcej zapamiętać oraz szybciej działać. Jednak, żeby tak było, stres musi być tylko epizodem, a nie czymś co jest stałe.
Pod wpływem stresu na poziomie komórkowym zmniejsza się dostawa odpowiednich ilości tlenu i składników odżywczych oraz usuwanie toksyn.

Rolą osteopaty w zaistniałej sytuacji jest przywrócenie naturalnych zdolności organizmu do samoregulacji i powrotu do stanu równowagi. Stosując odpowiednie techniki osteopata jest w stanie poprawić drenaż płynów ustrojowych, rozluźnić napięte struktury, usprawnić i wyciszyć układ współczulny, a co za tym idzie – uwolnić procesy samouwalniania nagromadzonych w ustroju napięć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *